LG G2 Lollipop Marshmallow

Android 5.1 Lollipop lub 6.0 Marshmallow w LG G2

Fragmentacja systemu Android jest wciąż ogromnym problemem tej platformy, czego niewątpliwym przykładem jest LG G2. Mimo wciąż topowych parametrów użytkownicy nie mogą liczyć na aktualizację do systemu Android w wersji 5.1 Lollipop lub 6.0 Marshmallow. Należałoby się zastanowić czy argument, że smartfon ma 3 lata na karku jest dostateczny by porzucić dla niego aktualizacje? 

Brak aktualizacji

LG G2 to przecież nie jedyny problem. Można śmiało rzec, że jeśli chce się liczyć na częste aktualizacje systemu, należałoby sięgnąć po smartfon z rodziny Nexus, lecz porzucanie niegdyś topowych urządzeń, które wciąż są w posiadaniu wielu użytkowników, wydaje się być ogromnym błędem. Z punktu widzenia marketingowego, brak aktualizacji dla obecnego modelu wymusza na jego posiadaczu kupno nowszego. Oczywiście jeśli chce zaznać smaku aktualizacji. Czy w takim razie wykryte luki w oprogramowaniu można traktować jak zeszłoroczny śnieg i zapomnieć o ich istnieniu? Może to doprowadzić do przykrych w skutkach konsekwencji.

Stagefright

O dziwo mało osób kojarzy czym jest Stagefright i jakie problemy wiążą się z tą luką. Urządzenia z systemem Android do wersji 5.0 mogą umożliwić atakującemu zdalne wykonywanie kodu i to w bardzo łatwy sposób. Wystarczy otworzyć mms wysłany przez napastnika, aby dać mu dostęp do swoich zdjęć i wszelkich danych przechowywanych na smartfonie. Jak więc bronić się przed takimi zagrożeniami jak Stagefright? Wykonywać aktualizacje. Jednak jak to robić kiedy producent nie chce nam ich zapewnić? Na szczęście LG w ostatnim czasie wydało drobną aktualizację do LG G2 usuwającą problem, ale wciąż jest mnóstwo urządzeń, gdzie wystarczy tylko znać numer telefonu, by zdobyć cenne dane.

2 głosów, ocena: 5.00