nowy paint

Nowy Paint - skrojony na miarę Windows 10

Wszystko wskazuje na to, że jedna z najstarszych aplikacji udostępnianych razem z systemem Microsoftu niebawem przejdzie gruntowną przemianę. Program Paint, który umożliwia rysowanie, kolorowanie i edycję obrazów z pewnością znają wszyscy użytkownicy systemu giganta z Redmond. Swoją najnowszą odsłonę otrzyma najprawdopodobniej wraz z nadchodzącą aktualizacją znaną jako Windows 10 Anniversary Update jednak jego wygląd poznać można już teraz.

„New Paint”, a może „Newcastle”

Aplikacja została wyśledzona przez jednego z entuzjastów systemu Windows początkowo pod nazwą „New Paint”, następnie przemianowano ja na wzbudzające mniej podejrzeń „Newcastle”. Sądząc po ostatnich doniesieniach związanych z Project Centennial mogłoby wydawać się że jest to konwersja, podobnie jak inne aplikacje Win32, które niedawno trafiły do Windows Store.

Paint dla Modern UI

Zgodnie z informacjami jakie przekazuje na swoim twitterze użytkownik WalkingCat bez wątpienia nowy Paint jest w pełni natywną aplikacją  stworzoną z myślą o Modern UI. Ponadto jak można zauważyć na zrzutach ekranu możliwe, że nowa odsłona nie tylko otrzyma odświeżony interfejs graficzny, ale również dodatkowe funkcjonalności.

Warto zwrócić uwagę na rzucający się w oczy splash screen, który ujawnia takie elementy jak:

  • New 3D view
  • Community Integration
  • New Lightning & UI

Pomimo sporej garści informacji o nadchodzącej w lipcu aktualizacji dla systemu Windows 10 nie wiadomo, czy klasyczna aplikacja zostanie definitywnie zastąpiona przez nową odsłonę. Jedno jest pewne - taka wersja znanego wszystkim od lat Paint-a wydaje się bardzo interesująca oraz przypadnie do gustu użytkownikom korzystającym z ekranów dotykowych.

5 głosów, ocena: 4.40